Vdes bateristi i Little Barrie

Shtator 12, 2017 - 4:01 pm

Virgil Howe, bateristi i Little Barrie dhe djali i kitaristit të YES, Steve Howe, ka vdekur në moshën 42 vjeçare.

Në një komunikatë të publikuar në emër të Howe, vdekja e tij u përshkrua si “tragjike” dhe e “papritur”, shkruan NME, transmeton Klan Kosova.

YES ende nuk janë prononcuar për lajmin tragjik, por kanë njoftuar për anulimin e datave të mbetura të turneut të tyre Yestival që erdhi pas albumit të tyre të fundit “Death Express Tour”. / KultPlus.com

Të ngjajshme