15 vjeçarja shet veprat e saj të artit për 23 mijë funte

30 Shtator, 2022 - 4:00 pm

Makenzy Beard po mban ekspozitën e saj të parë personale në Galerinë Blackwater në Cardiff, me disa nga pikturat e saj që shiten për 23 mijë funte.

15 vjeçarja nga Swansea filloi të pikturojë vetëm në mars 2020 gjatë bllokimit të parë, duke e kthyer një strehë kopshti në një studio arti.

Disa nga veprat e saj janë ekspozuar në Akademinë Mbretërore të Arteve në Londër.

“Është vërtet emocionuese dhe e çuditshme të shohësh punën time të shfaqur, duke shkuar atje dhe duke qenë atje me njerëz që duan të bisedojnë me mua për punën time”, tha ajo./21Media / KultPlus.com

Tagjet: Makenzy Beard

Të fundit

Të ngjajshme