Moda e Lartë, fustanet e ëndrrave për nuset e 2019-s

8 Korrik, 2018 - 1:15 pm

Moda e Lartë është një lulëzim i vërtetë për ata që e duan modën dhe traditat e saj. Vera e Parisit ka parë ditët e fundit stilistët më të mirë në botën e modës së lartë, që sfidojnë njëri-tjetrin për pëlhurat më të mira, qëndisjet dhe gurët e çmuar, përcjellë KultPlus.

Shumë nga krijimet e botës së Modës së Lartë duket se kanë lindur me të vërtetë për tu veshur në ditën e dasmës: e bardha e pastër dhe eleganca e çdo fustani janë elemente që ndihmojnë imagjinatën, për të shkëlqyer në ditën e “Po”-së.

Shumë stilistë të Modës së Lartë mbajnë gjallë traditën, duke ndezur edhe më shumë fantazinë , siç bën Elie Saab, i cili nuk heq dorë nga fustani Maxi me mbylljen e bashkangjitur dhe vellos skenografike./ ata

Hidhni një sy në galeri dhe gjeni, drejtpërdrejt nga shfaqjet e modës vjeshtë-dimër 2019, cilat janë tendencat që do të shohim edhe në aspektin e fustaneve të dasmës./ ata

Të fundit

Të ngjajshme