займ на карту онлайн потребительский кредит

Agim Sulaj fitues në Festivalin e Karikaturës“KrAgi”

Qershor 16, 2019 - 2:30 pm

Është mbajtur edicioni i tretë i Festivalit Ndërkombëtar të Karikaturës në Kosovë, dhe fitues i këtij edicioni ka dalë karikaturisti shqiptar Agim Sulaj, shkruan KultPlus.

Në këtë festival kanë marë pjesë shumë artistë vendorë dhe të huaj, kurse cmime janë ndarë edhe në tjera kategori.

Cmimi i dytë ka shkuar për  Makhmudjon Eshonkulov nga  Uzbekistan, i treti për Samedin Latifi nga Kosova, kurse ai special për Arben Meksin nga Shqipëria. Me cmime speciale janë vlerësuar edhe Goran Ćeličanin nga Serbija, Jitet Kustana  nga Indonesia, Nahid Maghsoudi nga Irani dhe Raed Khalil nga Siria.

Poashtu janë ndarë cmime speciale edhe në kategorinë e temës së lirë, ku janë shpërblyer shumë karikaturistë ndërkombëtarë./KultPlus.com  

Të ngjajshme