Aktori shqiptar Gent Bejko hapë Art Gallery në Montreal

15 Nëntor, 2017 - 11:37 am

Më 17 nëntor është hapja e Art Galllery në Montreal, qendër kjo e cila është themeluar nga aktori shqiptar Gent Bejko, shrkuan KultPlus.

Bejko ka treguar për KultPlus se hapja e kësaj qendre do të bëhet me artistët: Entela Konomi, Gent Bejko, Mishel Kociu dhe Xhoi.

Ai ka thënë se kjo qendër nuk dedikohet vetëm për komunitetin shqiptar, por edhe atë kanadez, dhe po sipas tij, është një Art Gallery por që përfshinë edhe klasë aktrimi, pikture…
Art Gallery është quajtur “Ambigu”./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme