Ambasadorja gjermane viziton Fondacionin Agim Çavdarbasha

31 Korrik, 2017 - 9:16 pm

Ambasadorja gjermane Angelika Viets, së fundi ka vizituar Fondacionin Agim Çavdarbasha, shkruan KultPlus.
Në këtë vizitë ajo ka takuar gjithashtu dy artistët kosovarë Sokol Beqirin e Erzen Shkolollin, ku ky i fundit ka qenë i angazhuar si këshilltar kuratorial i ekspozitës së njohur të artit bashkëkohor “Documenta 14”.
Përderisa ambasadorja gjermane ka vizituar nga afër punën e Çavdarbashës, puna e Sokol Beqirit është duke u ekspozuar në ekspozitën Documenta 14, që është e hapur edhe aktualisht në Kassel të Gjermanisë dhe Athinë të Greqisë./KultPlus.com

Të ngjajshme