Arti i mahnitshëm i pikturave të rrugës

19 Tetor, 2020 - 10:38 pm

Pikturat e krijuara nga artisti Nikolaj Arndt, do të ju bëjnë t’i shihni dy herë pasi fillimisht nuk do ta besoni artin e tij. Arndt është një shtetas Rus i cili ka lindur në qytetin e vogël me emrin Gavrilov Posad.

Studimet i bëri në një Kolegj Artist Pedagogjik. Gjatë 10 viteve në vijim, ai jetoi në qytetin Iwanovo dhe kishte shpesh mundësinë të ndiqte pasionin e tij: pikturën. Në vitin 2006, Nikolaj Arndt u transferua në Gjermani. Që nga viti 2009 ai merr pjesë në festivale të artit rrugor në qytete dhe shtete të ndryshme, duke zbatuar teknikën e tij të artit 3D./gazetasi/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme