Artisja e re Dafina Gërguri sjellë ekspozitën e parë personale

26 Shtator, 2018 - 7:20 pm

Artistja e re Dafina Gërguri do të sjellë ekspozitën e saj të parë personale për të cilën ka punuar një kohë të gjatë.
Ekspozita titullohet “The world i live in” dhe do të hapet në HB- Atelier – Galeri, shkruan KultPlus.

Kjo është një Atelie-Galeri e re e cila po i shtohet qytetit të Prishtinës nga Hyrie Shaqiri dhe pikërisht ekspozita e Doruntinës do të bëjë edhe hapjen e saj.

Ekspozita hapet më datë 27 shtator në ora 19:00. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme