Artisti nga Brazili krijon portrete mahnitëse në mure duke përdorur pemët si ‘flokë’

6 Shtator, 2021 - 6:59 pm

Urbanizmi dhe natyra duken si gjëra kontradiktore, por kjo nuk është gjithmonë rastësi.

Ndonjëherë, nëse imagjinata e dikujt lejon, të dyja mund të kombinohen, duke krijuar një bashkëpunim që krijon diçka vërtet të veçantë dhe unike.

Punimet e këtij artisti në Goiania të Brazilit po bëhen gjithnjë e më të famshme në botë, transmeton KultPlus.

Artisti Fabio Gomes Trindade krijon art në rrugë që përshkruan portrete tepër të detajuara të grave dhe fëmijëve që mbajnë degët e pemëve dhe shkurreve si “flokë”.

Puna e tij ka marrë shpejt rrjetet sociale në të gjithë Brazilin dhe tani po përhapet në të gjithë botën. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme