Çanta me emrin e mbretëreshës “Teutë”, që kushton 16 mijë euro (FOTO)

30 Tetor, 2017 - 3:50 pm

Marka JH nga vajza shqiptare Jola Hasimi, prezantoni të shtunën në Dubai koleksionin e parë të çantave e dhe rripave të luksit. Ndër koleksionet e çantave është edhe ajo që bartë emrin e mbretëreshës ilire Teuta.

Për këtë gjë foli vetë artistja Jola Hasimi, e cila poashtu ndau edhe fotografi ekskluzive nga Dubai Fashion Week, për KultPlus.

“Nuk mund të mungoj tributi jonë ndaj Shqipërisë i reflektuar më së miri tek koleksioni i çantave”, ka treguar Jola Hasimi për KultPlus.

Çantat që u prezantuan janë 2 lloje, ato me lëkurë krokodili dhe ato me lëkurë struci. Çanta me lëkurë krokodili gjendet në 12 ngjyra, lloji i krokodilit quhet Niloticus ose corcodili i Nilit dhe është 100 % i prerë, lyer dhe qepur me dorë. Kjo çantë quhet ‘Teuta’, tribut mbretëreshës ilire dhe kushton 16.000€.

Çanta strucit gjendet gjithashtu e disponueshme në 10 ngjyra sërish 100% puna e realizuar me dorë. Çanta quhet Aairah, tribut Emirateve Arabe, sepse sipas Joles, Aairah është emri i parë arab për femra dhe do të thotë: e para dhe më e respektuara. Çanta Aairah kushton diku 7.500€./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme