Dastid Miluka së shpejti me ekspozitë në Tiranë

11 Korrik, 2018 - 6:20 pm

Dastid Miluka është piktori i njohur shqiptar, që jeton dhe krijon në Bruksel, ndërsa së shpejti do të kthehet me një ekspozitë në Tiranë, shkruan KultPlus.

Miluka përmes një postimi në Facebook ka njoftuar se do të prezantoi rreth 21 punime në Tiranë.

Dastid Miluka po kthehet në vendlindje me këtë ekspozitë, derisa punimet e tij plot kolorit e herë bardhë dhe zi, kanë shëtitur galeritë e ndryshme të botës. / KultPlus.com

Të ngjajshme