Ekspozita e Agim Sulaj – nga lufta e Vlorës deri te peizazhet, 36 punime në vaj

3 Dhjetor, 2021 - 9:21 pm

Agim Sulaj sjell Ekspozite Rrenjet 6. Ne kete ekspozite janë 36 punime ne vaj qe trajtojnë nje larmi historike dhe koloristike.

Nga Lufta e Vlores ne Qender te ekspozites e deri te portrete pasazhe te detajuara me imtësi ne karakteret e tyre.

Në ekspozitë bejne pjese dhe 5 karikatura fituese ne konkurrimet ndërkombëtare qe përcjellin kohen pandemike qe jetojmë qe nga viti 2020 kur filloi pandemia e deri te locdoën ne familje.

Për piktorin ky cikël ka një vecanti, e lidh atë me qytetin e lindjes, Vlorën.

Ekspozita çelet sonte dhe do të qëndrojnë për 10 ditë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme