Ekspozita e artistit Banksy në Moskë, nuk mirëpritet nga artisti

16 Gusht, 2018 - 10:00 pm

Në rrjetet sociale artisti është shfaqur i befasuar me ekspozitën e cila në fakt po konsiderohet një retrospektivë e punës së artistit, titulluar “Ekspozita e Banksy-it, një gjeni apo vandal?”, përcjellë KultPlus.

Artisti ka shpërndarë në Instagram një fotografi të bisedës së tij më një person tjetër ku tregon se ai nuk ka njohuri dhe lidhje për organizimin e kësaj ekspozitë.

Ai shprehet kundër saj si dhe thekson faktin se ai asnjëherë nuk do të kërkonte të holla nga njerëzit për të parë punën e tij, shkruan LeFigaro.fr

Ekspozita do të qëndroj e hapur deri në shtator në Central House of Artists në Moskë. Aty do të prezantohet një numër i punimeve nga artisti i rrugëve i njohur si Banksy, identiteti i të cilit deri më tani është anonim.

Në anën tjetër organizatorët e ekspozitës e kanë marrë shumë seriozisht postimin e tij dhe kanë treguar se asnjëherë nuk e kanë paraqitur këtë ekspozitë si të organizuar nga vet artisti mirëpo sipas tyre të gjitha objektet që do të ekspozohen i takojnë një koleksioni privat dhe kështu ata kanë të drejtë që të ekspozojnë këto punime./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme