Ekspozita “Hijet e Bardha” me David Carson, këtë javë në Galerinë Qahili

19 Nëntor, 2019 - 10:20 amEkspozita “Hijet e Bardha” me David Carson do të hapet këtë javë në Galerinë Qahili në Prishtinë, shkruan KultPlus.

“Hijet e Bardha” do t’iu prezantojë dizajnin grafik përmes syve të njërit nga dizajnerët më të rëndësishëm në botë, David Carson. Carson duke përdorur një stil origjinal bëri revolucion në komunikimet vizuele në vitet e 90-ta. Shtyu kufijtë e dizajnit grafik duke krijuar një identitet unik, ku së shpejti do të keni mundësinë ta përjetoni.

Hapja e ekspozitës do të bëhet më datë 22 nëntor 2019 duke filluar nga ora 20:00.

“Hijet e Bardha” është një aktivitet artistik që çdo vit ngërthen tema të ndryshme në vete. Përveç kësaj është një festë që mbledh njerëzit dhe festohet me art. / KultPlus.com
Të fundit

Të ngjajshme