займ на карту онлайн потребительский кредит

Festivali i Arkitekturës vazhdon aktivitetet, këtë javë në Gjakovë

5 Shtator, 2017 - 3:20 pm

Festivali i Arkitekturës në Kosovë vazhdon aktivitetet. Këtë javë ky festival do të shtrihet në Gjakovë, me dy ligjërata, dy punëtori dhe shfaqje të një filmi dokumentar.

Luke Pearson dhe Sandra Youkhana nga Bartlett School of Architecture, UCL do mbajnë një punëtori intensive “Back Up Gjakova” si dhe më 7 shtator nga ora 19:00 në hapësirat e Jakova Innovation Center do mbajnë ligjëratën e tyre.

Më 8 shtator nga ora 20:00 në hapësirat e Parkut Kulturor ‘Ali Podrimja’ do shfaqet filmi dokumentar “Barbicania” nga duo i regjisorëve Ila Beka dhe Louise Lemoine.

Më datat 8 dhe 9 shtator do mbahet punëtoria 24 orëshe “Recording Small Worlds” e udhëhequr nga Simon Battisti, kuratori i pavijonit të Shqipërisë në Bienalen e Venedikut 2016.

I njëjti do mbajë ligjëratë më 9 shtator nga ora 19:00 në hapësirat e Jakova Innovation Center. / KultPlus.com

Të ngjajshme