Flamuri shqiptar në pullën postale të Amerikës

8 Gusht, 2017 - 12:25 pm

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ka publikuar sot një foto të veçantë dhe të rëndësishme, shkruan KultPlus.

Në këtë foto shihet një pullë postale amerikane, por e veçanta e saj është imazhi i saj ku paraqitet flamuri shqiptar. Kjo pullë sipas tyre daton rreth 70 vite më parë.

“Foto e Ditës. Një pullë amerikane me imazhin e flamurit shqiptar, lëshuar më 1943”, shkruan ambasada e SHBA në Facebook. / KultPlus.com

Të ngjajshme