Fluturat gjigante në mure (FOTO)

10 Nëntor, 2017 - 8:15 pm

Mantra, është një artiste e talentuar nga Franca, e cili ka shndërruar rrugët e zakonshme në pjesë të artit gjigant.

Ajo ka krijuar vepra të artit përmes kutive të mëdha në të cilat kishte pikturuar fluturat hiperrealiste 3D, përcjellë KultPlus.

Edhe pse artistja aktualisht jeton në Metz, muralet e saj nuk gjenden vetëm në Francë. Ato tashmë janë shfaqur edhe në qytetet e tjera austriake dhe spanjolle. /KultPlus.com


Të ngjajshme