Fotografet femra dokumentojnë historitë dhe jetën e grave (FOTO)

21 Nëntor, 2017 - 1:30 pm

Misioni i fotoreporteve të Uashingtonit është të edukojë publikun lidhur me punën që bëjnë gratë në fushën e fotoraportimit, përcjellë KultPlus.

WPOW do të paraqes shfaqjen e saj të 11-të në “Annual Juried Show” në FotoWeekDC, në kuadër të së cilës do të shpalos punën e anëtarëve të saj.

Kushti nuk ishte që këto fotografe të kishin gra në fotot e tyre, por puna e tyre duhej të përqendrohej në çështje apo tema që prekur jetën e grave./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme