займ на карту онлайн потребительский кредит

Fotografi shqiptar përmes artit vetëdijësoi Amerikën për tragjedinë e Kosovës

4 Korrik, 2019 - 6:18 pm

Fadil Berisha është fotografi shqiptar i cili me punën  e tij solli një stil të veçantë në artin e gjithë botës.

Berisha ka një lidhje të veçantë me Shqipërinë dhe Kosovën, dy shtete të cilat i ka gjithmonë në zemër. është një nga personalitetet më të dashura te shqiptarët sidomos për kontributin e tij në luftën e Kosovës ku me artin e tij arriti të bëjë botën të vetëdijshme për tragjedinë e Kosovës në atë peiudhë të tmerrshme nëpër të cilin kalonte ajo duke zgjuar reagime të shumta në politikën botërore, transmeton KultPlus.

I pyetur nga gazetarja e gazetës online Globalman, Fatima Gorezi për vendlindjen e tij, Berisha flet me një entuziazëm të thellë.

“Kam pasur një fëmijëri të bukur me kujtime shumë të mira, i rrethuar me shumë dashuri. Ato ndjenja të bukura i kam marr me vete brenda artit të fotografisë duke theksuar bukurinë. Shkoj shpesh atje sepse kam pasion dhe dashuri për njerëzit e mi. E vërteta është se Kosova dhe Shqipëria janë avancuar dhe çdo kund mund takosh artin”.

Ambiciet e fotografit Fadil Berisha janë për t’i hapur dyertë për artistët shqiptarë dhe për t’i inspiruar ata me artin e tij.

Fadili sot ka ekskluzivitetin për të forografuar për Rolex dhe është zyrtarisht fotograf i Miss Universe dhe Miss USA. Kontribuon në revistat prestigjoze si Elle, Vogue, Glamor, Seventeen, People Magazine, Harpers Bazaar, Esquire, Vanity Fair, GQ dhe të tjera./KultPlus.com

Të ngjajshme