Galeria Kombëtare e Kosovës hap të enjten ekspozitën “Bienalja Ndërkombëtare e Vizatimit”

22 Qershor, 2020 - 9:30 pm

Galeria Kombëtare e Kosovës hap të enjten ekspozitën “Bienalja Ndërkombëtare e Vizatimit”, para medieve dhe mysafirëve të zgjedhur, shkruan KultPlus.

Ekspozita do të fillojë nga ora 20, më 25 qershor dhe do të jetë e hapur deri më 11 korrik.

Pjesëmarrës do të jenë:

Adem Rusinovci / Agim Salihu /Agron Mulliqi / Ake Bergvist /Alban Meka / Bedri Yllka Fetahaj /Blagoje Minevski/Bujar Lahu / Četomir Frelih /David Skerlj / Donika Makolli /Dzeko Hodzic / Elise Jarem / Fehim Huskovic Fuad Islami – Favi / Gani Bajraktari /Gani Llalloshi /Haki Xhakli / Haxhi Kastrati / Helidon Haliti / Isa Alimusaj /Ismet Jonuzi / Jakup Ferri / Jovanka Veit Berg /Kamuran Goranci / Luan Mulliqi /Majlinda Kelmendi /Mal Myrtaj / Matic Lorena/ Mentor Avdili /Musa Prelvukaj / Naim Spahiu /Nimon Lokaj / Nehat Beqiri /Ormira Lulani / Paolo Ferluga /Rafet Jonuzi / Remus Wilson /Shaip Çitaku / Shukran Zaim /Shyqri Gjurkaj / Stefan Glettler /Teoman Zaim / Tomislav Trific /Vehbi Murati /Visar Mulliqi / Zake Prelvukaj / Zymer Mulliqi

Në njoftimin e Galerisë mes tjerash, bëhet thirrje të respektohen masat kundër pandemisë.

“I lusim mysafirët që të respektojnë masat rekomanduara nga Instituti IKSHPK dhe Minstrisë së Shëndetësisë për parandalimin e Covid-19”. /KultPlus.com

Të ngjajshme