Gjendet bunkeri i fundit i Hitlerit, shfaqen fotografi të rralla (FOTO)

21 Nëntor, 2017 - 4:15 pm

Adolf Hitleri ka kryer disa prej mizorive më të tmerrshme në historinë njerëzore. Një fotograf së fundmi është gjendur përballë me bunkerin e tij sekret francez, ndërsa është treguar i guximshëm duke sjellë pamje brenda tij, përcjellë KultPlus.

Eksploruesi urban dhe fotografi Marc Askat ka ecur nëpër fshatrat e dendura e të pyllëzuara në Francën veriore. Derisa ai kërkonte një subjekt të ri për ta fotografuar, ai është ndalur në një vend ku besohet se gjendet një nga bunkerët e fundit të Adolf Hitlerit , aty ku udhëheqësi nazist komplotonte pushtimin e Britanisë.

Kështjella frikshme nëntokësore është e mbushur me tregime të një nga luftërat më shkatërruese në historinë njerëzore, por me gjetjen dhe fotografimin e bunkerit, megjithatë, Askat nuk do të zbulojë vendndodhjen e tij të saktë.

Në një nga fotografit e tij shihet myshku rreth bunkerit dhe dyert me dërrasa të ndryshkura në hyrje të ndërtesës. Në një tjetër fotografi shihet brendësia e bunkerit e cila shfaq një tavan të kalbur dhe rafte të shkatërruara. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme