Grünwald: Koleksion fotosh nga Shqipëria, sekreti i Ballkanit

6 Prill, 2018 - 1:00 pm

Të enjten në 12 prill, me fillim në ora 19 do shfaqet koleksioni digjital i fotografive të shkrepura nga Mario Hecktor në Bürgerhaus Römerschanz të qytetin gjerman Grünwald, shkruan wochenanzeiger.de.

“40 vjet diktaturë, izolim ekstrem dhe hyrja tepër e vështirë i ka mundësuar Shqipërisë t’i ruajë traditat e vjetra deri sot,” përcjell albinfo.ch.

Shteti shqiptar të ofron bregdet spektakular – alpe të thepisura, klimë subtropikale dhe mediterane. Aty gjendet gjurmët greke, iliriane dhe osmane. Qytete me arkitekturë ku gërshetohet antikja me modernen.

Të fundit

Të ngjajshme