Hapet ekspozita “Dokumentet Osmane nga Shekulli XVIII-XX të Gjetura në Komunën e Prizrenit”

17 Shtator, 2018 - 2:30 pm

Qendra Rajonale për Trashëgimi Kulturore në Prizren organizon ekspozitën me temë “Dokumentet Osmane nga Shekulli XVIII-XX të Gjetura në Komunën e Prizrenit”, nga autorja Mediha Fishekçiu, përcjell KultPlus.

Ekspozita “Dokumentet Osmane nga Shekulli XVIII-XX të Gjetura në Komunën e Prizrenit”, synon prezantimin dhe përhapjen e thesarit të pasur të dorëshkrimeve dhe aseteve të trashëgimisë së luajtshme të trashëguara nga Periudha Osmane.

Kjo ekspozitë hapet në kuadër të shënimit të Ditëve të Trashëgimisë Europiane.

Hapja bëhet më 20 Shtator 2018, duke filluar nga ora 18.00, në Hamamin e Gazi Mehmed Pashës./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme