Imazhet mahnitëse të Sony World Photography Awards

20 Mars, 2021 - 7:26 pm

Konkursi i fotografisë i Sony World Photography Awards 2021 ka shpallur fotografitë më të mira në disa kategori si udhëtimet, arkitektura dhe fotografia në rrugë.

Fotografi vietnamez Khanh Phan fitoi kategorinë e udhëtimit për imazhin e tharjes së peshkut, në tregun e peshkut Long Hai në Ba Ria Vung Tau, Vietnam.

Ndërkaq, fotografi spanjoll Juan López Ruiz fitoi kategorinë e peizazhit për kapjen e momentit të rrufeve mbi një fushë livandoje, me një pemë të vetmuar në qendër.

Fotografi gjerman Klaus Lenzen fitoi kategorinë e arkitekturës për imazhin e tij që shfaqte një grup shkallësh në hotelin Hyatt në Dusseldorf, të cilat duken sikur po qëndrojnë në hapësirë.

Dilek Uyar, nga Turqia, u shpall fituesi i kategorisë së fotografisë në rrugë për një foto të një punëtori bashkie në Ankara, Turqi, duke dezinfektuar një platformë treni.

Më shumë se 100 fotografë u përzgjodhën në konkurs krahas fituesve të kategorisë. Punët e përzgjedhur do të paraqiten në një ekspozitë virtuale në faqen e internetit të Organizatës Botërore të Fotografisë./a2/ KultPlus.com

Të ngjajshme