Jakup Ferri do të përfaqësojë Kosovën në Bienalen e Venedikut

26 Nëntor, 2021 - 11:43 am

Artisti Jakup Ferri do të përfaqësojë Kosovën në Bienalen e Venedikut, përkatësisht në edicionin e 59-të të Bienales së Artit në Venedik, shkruan KultPlus.

Ferri do të prezantohet me projektin “The Monumentality of the Everday”, dhe ky vendim është marrë nga ministri i Ministrisë së Kulturës Hajrulla Ceku, vendim konform ligjit.

Jakup Ferri njihet si artist mjaft unik në punën e tij, i cili deri më tashti është prezantuar me ekspozita brenda dhe jashtë vendit./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme