займ на карту онлайн потребительский кредит

Kthehen ikonat e pikturuara para 300 viteve

22 Janar, 2021 - 10:24 am

Dy ikona të Krishtit dhe Virgjëreshës Maria, pikturuar përkatësisht në 1735 dhe 1785, u dorëzuan në ambasadën greke në Bejrut për t’u dërguar më pas në Greqi.

Ministria greke e Kulturës, në një njoftim, theksoi se të dy ikonat u vodhën në vitin 2006, së bashku me objekte të tjera, nga kisha e ”Aghia Triada”, në Oksia, Karditsa, ku ishin kataloguar.

Ikonat ishin futur në bazën e të dhënave të veprave artistike të kërkuara nga Interpol.

Në tetor 2020, dy ikonat u gjetën nga një arkeolog gjatë verifikimit të një liste ankandi që do të mbahej në Dyseldorf./ atsh/ KultPlus.com

Të ngjajshme