‘Kujtesa e Kosovës: rambouillet’, ekspozita e retrospektivës në 13 vjetorin e Pavarësisë

14 Shkurt, 2021 - 5:01 pm

Për nder të Pavarësisë së Kosovës, të mërkurën Biblioteka Kombëtare e Kosovës “Pjetër Bodani” hap dyert e saj nëpërmjet një ekspozite, shkruan KultPlus.

“Kujtesa e Kosovës: rambouillet” ekspozon fotografi të pa-publikuara të fotoreporterit Asllan Krasniqi që japin pamjet e ngjarjeve nga Konferenca e Rambujesë dhe e Parisit në vitin 1999.

Nëpërmjet kësa ekspozite që hapet në ora 11:00 më 17 Shkurt, kremtohet 13 vjetori i Pavarësisë së Kosovës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme