Kur gjethet kthehen në fytyra artistësh

24 Gusht, 2017 - 9:35 am

Arti nuk njeh kufi, mjafton ideja dhe gjithçka do të duket e përkryer. Njohim shumë metoda të artit dhe këtu po shpalosim një prej tyre.

Gjetheve të rëna në tokë ky artist ka për të iu dhënë një jetë të dytë, shkruan rtv21.tv.

Kemi parë krijime nga më të ndryshme madje edhe art në gjethe, por çdoherë duke krijuar objekte apo njerëz të imagjinuar. Tani arti në gjethe vjen më realist se kurrë më parë. Ky artist ka realizuar imazhet e disa fytyrave të njohura nga bota e filmit dhe artit në mënzrë të mrekull;ueshme. / KultPlus.com

Të ngjajshme