“Larg dhe afër”, ekspozita e 13 artistëve shqiptarë nga Lugina e Preshevës në Tiranë

18 Shkurt, 2018 - 9:30 pm

Tashmë është hapur ekspozita e 13 artistëve nga Presheva, Bujanoci e Medvegja, të cilët nëpërmjet veprave të tyre të rrumbullakuara në ekspozitën “Larg dhe afër”po prezantohen para audiencës së Tiranës, shkruan KultPlus.

Sabedin Etemi, Avni Behluli, Vjollca Aliu, Eshref Qahili, Ismet Jonuzi, Avni Zairi, Rafet Jonuzi, Lindita Kurtishi- Beqiri, Adrian Limani, Shqipe Jonuzi, Shqipërim Fejzullahu, Irzeme Zeqiri-Mulliqi e Leoneta Abdyli janë pjesë e ekësaj ekspozite që për kurator ka Ilirt Kaso. Ekspozita është hapur në Galerinë “Fab”, dhe do të rri e hapur deri më 26 shkurt./KultPlus.com


Të ngjajshme