Llogoja e Tiranës dyshohet të jetë plagjiat

17 Janar, 2020 - 11:32 am

Tirana është në prag të festës së 100 vjetorit të kryeqytetit, dhe për këtë festë Bashkia e Tiranës kishte bërë edhe një thirrje për të zgjedhë llogon e këtij përvjetori, shkruan KultPlus.

Rrezeart Galica, dizajneri kosovar ka shpërndarë në facebook një llogo të ngjashme të “Truman”, që sipas Galicës, Karrota e ka përdorë për llogon e Tiranës.

“100 vjet më kopjove me “dashuri”.
Ç’skandal!

“Truman” e ideoi dhe konceptoi Rosie Manning, 2016
https://dribbble.com/rosiemanning/tags/truman”, ka shkruar Galica.

Por vetë udhëheqësi i kompanisë “Karrota”, ka komentuar te Galica, se nuk po din të bëj krahasimin mes plagjiaturës dhe trendit. /KultPlus.com

Të ngjajshme