Me fotografinë e Janjevës, Arben Llapashtica fiton vendin e parë

8 Nëntor, 2021 - 1:55 pm

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës me rastin e shënimit të 8 nëntorit “Ditës Botërore të Planifikimit të Qyteteve” ka hapur ekspozitën e foto-konkursit “Fshati im”, shkruan KultPlus.

Në këtë ekspozitë është bërë edhe ndarja e çmimeve fituese, ku fotografi Arben Llapashtica ka marrë vendin e parë.

Në një fotografi ku shihet një djalosh i buzëqeshur duke luajtur me ujë, Llapashtica është nderuar me çmimin e vendit të parë.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në “Facebook”, fotografi ka deklaruar se i vjen mirë që kjo foto ka marrë këtë çmim.

“Eee sa po me vjen mire per kete foto edhe per vendin e dashtun Janjevën”, ka shkruar ai.

Ky event është mbajtur në ndërtesën e ish-Rilindjes dhe ka marrë pjesë edhe ministri Liburn Aliu. /KultPlus.com

Të ngjajshme