займ на карту онлайн потребительский кредит

‘Më mungon si një koncert’, fotoja që u bë virale mes artistëve italianë

8 Shkurt, 2021 - 9:05 am

Një shkrepje e përjetësuar dhe publikuar në mediat sociale është bërë virale mes artistëve italianë të cilët kanë vendosur të shpërndajnë foton së bashku me fushatën #VogliamoUnAltroSpettacolo. 

Imazhi bardhë e zi ka frazën ” Më mungon si një koncert ” nga Gabriele Milani. Artisti i shkruajti fjalët në një billbord reklamash dhe Francesco Luongo vendosi ta përjetësonte atë dhe t’i shpërndante në mediat sociale. Fotoja u bë virale midis muzikantëve dhe artistëve. 

Gradualisht ajo është bërë zyrtarisht një simbol i muzikës live që ka qëndruar në vend për muaj të tërë. Një nga artistet e para që publikoi foton ishte Emma Marrone, më pas Elisa Toffoli, Tiziano Ferro dhe Vasco Rossi i cili zgjodhi historitë në Instagram për t’i dhënë shikueshmëri fotografisë.  #VogliamoUnAltroSpettacolo, është iniciativa e shoqatës UNITA, së bashku me sindikatat e punëtorëve të kinematografisë. 

Të gjithë kërkojnë mbrojtjen dhe ndërgjegjësimin e gjendjes së botës argëtuese nga ana e organeve qeveritare.

Nisma është iniciuar nga kriza e shkaktuar nga COVID-19 dhe mungesa e koncerteve. /shqiptarja/ KultPlus.com

Të ngjajshme