займ на карту онлайн потребительский кредит

Ndryshimi i Tiranës në 30 vjet erdhi përmes një ekspozite

13 Mars, 2019 - 10:10 am

Ndryshimi i kryeqytetit shqiptare ne tre dekada prezantohet ne nje ekspozite te veçante ne galerinë FAB. Ne kujdesin e piktorit italian Eguenio Tibaldi dhe me pjesëmarrjen e 10 piktorëve të rinj shqiptarë, ekspozita sjell punime ne telajo dhe instalacione qe trajtojnë transformimin urban te Tiranës nga viti 1989 deri ne vitin 2019-të.

Pjesëmarrja e të rinjve ishte e nevojshme për këtë ekspozitë për të sjellë energjinë e re qe i duhet kryeqytetit, i cili është gjithmonë ne zhvillim.

Ekspozita do të qëndrojë e hapur për publikun deri ne datën 18 Mars./VizionPlus/ KultPlus.com

Të ngjajshme