Në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës do të hapet ekspozita ndërkombëtare e karikaturës

13 Qershor, 2019 - 1:53 pm

Ekspozita që do të hapet të premten e do të rri e hapur për një javë në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës, ngërthen karikaturistë shqiptarë e të huaj, shkruan KultPlus.

Kjo ekspozitë që përfshinë 80 artistë vendorë e të huaj ka pas një shtrirje të temave në dy pika si: Kosova në syrin e karikaturistëve, dhe ajo e temës së lirë.

Në këtë ekspozitë pritet të marrin pjesë artistë si: Agim Sulaj, Arben Meksi, Bujar Kapexhiu, Firuz Kutal, Jordan Popoliev, Ilhan Ozdemir, Arif Albajrak, Keziban Ertugrul, ku në fund të mbrëmjes pritet të shpërblehen më të mirët e kësaj gare./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme