Në Tokio hapet ekspozitë me fotografi të Nënës Terezë (FOTO)

7 Dhjetor, 2017 - 7:40 pm

Është hapur në Tokio një ekspozitë me fotografi nga jeta dhe udhëtimi bamirës i Nënës Terezë.

Ekspozita vjen në Sophia University ndërsa ka për qëllim që me anë të 50-të fotografive ti tregojë japonezëve mbi Nënën Terezë dhe dëshirën e saj që të gjithë njerëzit, e të gjitha kombeve dhe religjioneve, të bëhen bashkë për të ndihmuar njerëzit në nevojë.

Ekspozita “Nënë Tereza- Bamirësja nga Shkupi, Bamirësja e Botës” është hapur në praninë e Ambasadores maqedone në Tokio, Andrijana Cvetkovik, shkruan KultPlus.

Në mesin e fotografive që ekspozohen janë edhe fotografi nga momenti kur ajo merr çmimin Nobel për Paqe, fotografi të udhëtimit të saj në Indi, takimet e saj me presidentin Ronald Reagan dhe me Yasser Arafat.

Nënë Tereza e ka vizituar edhe Japoninë, disa herë në vitet 80-të, ndërsa një prej vizitave të saj ishte pikërisht në Sophia University, aty ku edhe është hapur ekspozita. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme