Nevruz Musa me ekspozitë personale në Tetovë, prezanton pikturat e tij në Galerinë e Arteve

9 Nëntor, 2021 - 3:45 pm

Piktori dhe artisti grafik, Nevruz Musa, do të hapë një ekspozitë personale të pikturave të tij, shkruan KultPlus.

Përmes një njoftimi në llogarinë personale në “Facebook”, Musa njoftoi se me datë 12 nëntor 2021 me fillim nga ora 16:00 do të hap ekspozitën e pikturave të tij në Galerinë e Arteve në Tetovë.

Ai ka realizuar një sërë ekspozitash personale, që nga viti 1984 në Klubin e Artistëve të Kosovës e deri në Tiranë më 2010.

Përpos atyre personale, Musa ka marrë realizuar edhe disa ekspozita kolektive, sikurse në Montreal, Bordighiera, Gabrovo, Beograd, Shkup etj./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme