Një shkop Hokej me nënshkrimet e vëllezërve Kennedy shfaqet në muze

29 Nëntor, 2017 - 3:36 pm

Një shkop hokej me nënshkrimet e ish-Presidentit të SHBA-së, John F. Kennedy dhe vëllezërve të tij, Robert dhe Edward Kennedy, tani është ekspozuar në muzeun “Cape Cod”, përcjellë KultPlus.

Shkopi u dhurua javën e kaluar në “John F. Kennedy Hyannis Museum” nga banori i Barnstable John Drew. Cape Cod Times raporton se Drew kishte qenë pjesë e një loje në vitin 1962, në të cilën ishin vënë përballë banorët e qytetit kundër një ekipi tjetër ku bënin pjesë edhe disa anëtarë të familjes Kennedy.

Presidenti nuk mori pjesë në lojë, por Drew i kërkoi presidentit dhe vëllezërve të tij që të nënshkruajnë shkopin e portierit. Drew po ashtu tregoi se në atë kohë nuk kishte marker dhe nënshkrimet ishin bërë me anë të stilolapsit./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme