Pasagjeri harron në tren një vazo të Pikasos

27 Shkurt, 2019 - 10:00 am

Policia gjermane po përpiqet të ndihmojë një burrë, i cili harroi në tren një vazo të pikturuar nga Pablo Pikaso.

“Ne jemi 100% të sigurt se kjo është një vazo e punuar nga Pikaso”, theksuan në një raport autoritetet.

I moshuari 76-vjeçar udhëtonte me tren nga Kaseli në Dyseldorf dhe harroi çantën që mbante vazon, kur ai ndryshoi tren për në qytetin Ham.

Vazoja e qeramikës është e lartë 26 centimetra dhe daton që nga viti 1953 dhe përmban një imazh të serisë Pikaso “Owl”, raporton koha.net

Pronari thotë se vlen të paktën 10 000 euro (11 370 dollarë).

Raporti nuk theksoi pse i moshuari po udhëtonte me vazon ose si e kishte zotëruar atë./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme