Portreti i Agim Ramadanit zyrtarisht pjesë e librit të rekordeve Guinness

17 Shtator, 2020 - 9:36 pm

Portreti i Agim Ramadanit, sot zyrtarisht është bërë pjesë e librit të rekordeve Guiness,

Konfirmimi u pranua nga nipi i Agim Ramadanit, prej Guinness World Records – Global Headquarters, Londër, Britani e Madhe, përcjellë KultPlus.

Ndërkaq, lajmin e bëri të ditur gruaja e Agim Ramadanit, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ku shprehet krenare se tashmë Agimi është pjesë e këtij libri.

Kjo vepër është realizuar nga artisti Besart Gashi, nën përkushtimin e nën monitorimin e profesorëve dhe mediumeve.

“Portreti, tanimë pjesë e librit famëlartë është realizuar me 3 Milion e 138 mijë e 305 kapëse metali dhe këta numra jo rastësisht të tillë.
138 – Brigada “Agim Ramadani” dhe
305 – 3 Maj data e lindjes dhe muaji 05 maji qe solli Agimin në jetën që jetoi kaq shkurtë dhe kaq me intezitet!

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë të Shukrije Ramadanit. / KultPlus.com

Jemi krenarë dhe të mallëngjyer sot me faktin se Agim jonë,zyrtarisht ka hyrë në librin e rekordeve Guinness dhe…

Gepostet von Shukrije Ramadani am Donnerstag, 17. September 2020

Të fundit

Të ngjajshme