Promovim libri dhe ekspozitë në dy vjetorin e shenjtërimit të Nënës Terezë

4 Shtator, 2018 - 8:15 pm

Me rastin e 2-vjetorit të shenjtërimit të Gonxhe Bojaxhiut – Shën Tereza, Muzeu Historik Kombëtar në bashkëpunim me Institutin e Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të shqiptarëve – Shkup organizojnë promovimin e librit “Familjet katolike shqiptare në Shkup” të autorëve: Skënder Asani, Albert Ramaj dhe Natasha Didenko.

Gjithasht me këtë rast do të hapet edhe ekspozita “Jeta përmes kujtimeve”.

Ngjarja mbahet më datë 5 shtator në ora 11:00 në sallën UNESCO dhe në Sallën e Ekspozitave. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme