Publikohet online web faqja e Pavijonit të Republikës së Kosovës

7 Prill, 2022 - 1:55 pm

Organizuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kosova në edicionin e 59-të Bienale do të prezantohet nga artisti Jakup Ferri, me kuratoren  Inke Arns ndërsa komisionere e pavijonit te RKS-së është Alisa Gojani-Berisha, përcjell KultPlus.

Ekspozita Ndërkombëtare e Artit do të mbahet nga data prill 23 deri më 27 nëntor të këtij viti në Venedik.

Klikoni KËTU për më shumë informata./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme