Roland Tasho publikon dy fotografi të pa para më herët të Robert Elsie (FOTO)

2 Tetor, 2017 - 3:26 pm

Vdekja e albanologut Rober Elsie, preku të gjithë shqiptarët duke e pas parasysh kontributin e tij për Shqipërinë dhe jo vetëm. Ndër reagimet që u bënë sot për vdekjen e Elsies, ishte edhe ai i fotografit Roland Tasho, i cili poashtu shpalosi dy fotografi të pa para më herët të albanologut tashmë të ndjerë, shkruan KultPlus.

Përveç fotografive Roland Tasho, ka treguar edhe një histori të shkurtër të Robert Elsies, i cili kishte pasur dëshirë të fotografohej tek Ura e Mesit, me kostumin e zonës.

“Megjithese e kisha fotografuar ne Tirane donte te fotografohej ne nje vend ku paten udhetuar dhe studiues te tjere te huaj. Shkuam tek Ura e Mesit dhe u vesh me kostumin e zones. E pelqente projektin me te huajt qe kane veshur veshje shqiptare dhe donte te shkruante per te. E donte shume Shqiperine..respekt per Robert Elsie….nga R.Tasho”, ka shkruar Tasho./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme