Saimir Strati ka nisur punën për Guinness-in e njëmbëdhjetë në Itali (FOTO)

6 Dhjetor, 2017 - 10:50 am

Artisti i njohur shqiptar, Saimir Strati i cili vitin e kaluar mori çmimin e dhjetë Guinness, tashmë ka nis punën për portretin e radhës me të cilin pretendon ta marrë Guinness-in e njëmbëdhjetë, shkruan KultPlus.

Ai përmes një publikimi në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se portretin të cilin e ka nis më 1 dhjetor në Assisi Italy , do ta përfundojë më 10 janar 2018-të, dhe me këtë portret pretendon Guinness-in e njëmbëdhjetë të tij.

Rikujtojmë se Saimir Strati, vitin e kaluar mori çmimin e dhjetë Guinness, me portretin e Nënës Terezë, të cilin e punoi në Kosovë, pikërisht në Muzeun e Kosovës, të cilit edhe ia ka bërë dhuratë këtë portret madhështorë të punuar me kopsa teli./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme