Së shpejti hapet ekspozita personale ‘Pasqyrë.Plotni’ e artistes Arlinda Hajrullahu

4 Shkurt, 2022 - 6:00 pm

Hapja e ekspozitës personale ‘Pasqyrë.Plotni’ të artistes Arlinda Hajrullahu, me kurator Arbër Selmani, do të bëhet me datë 9 shkurt 2022, përcjell KultPlus.

Pjesë nga koncepti kuratorial:

Ekspozita ‘PASQYRË. PLOTNI.’ e artistes Arlinda Hajrullahu do t`ju bëjë të reflektoni për veten, për rrudhat e fytyrës, për mundësitë e humbura, për jetën në situatë pandemie. Në kuptimin e plotë të fjalës, do ta shihni se si sytë tuaj janë vazhdimësi e pikturave të artistes, njëjtë se si goja juaj bashkë me ndërtimin e saj hyjnor do ta përthekojë një pikturë që sonte po ju takon për herë të parë. Juve. Pjesën tjetër të plotnisë.

Në dimensione të ndryshme, me ngjyra të mistershme, kjo ekspozitë vjen e katrorizuar dhe shënon veç fillimin e një faze të re të krijimtarisë artistike të Arlindës.

Ekspozita fillon nga ora 19:00, në Galerinë e Fakultetit të Arteve. Ndërkaq, do të qëndrojë e hapur deri me 23 shkurt 2022.

Të pranishmit duhet t`u përmbahen të gjitha masave që i ka vendosur Qeveria e Kosovës në raport me pandeminë COVID 19. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme