Shenja famëkeqe e Hitlerit po kthehet në simbol të paqes (VIDEO)

9 Gusht, 2017 - 10:03 am

“Swastikas” shenja e njohur për të gjithë e krijuar nga Hitleri, po kthehet në simbol paqe nga një grup i artistëve të rrugës.

Edhe pse kanë kaluar plot 7 dekada që nga koha e Adolf Hitlerit në Gjermani nuk janë asgjësuar këto shenja të terrorit që kanë frikësuar miliona njerëz, deri tani ku Ibo Omar bashkë me disa shokë të tij artistë kanë ndërmarr iniciativën ta largojnë këtë shenjë të urrejtjes e frikës nga muret në parqe e vende tjera në Gjermani, transmeton gazetametro.net

Tani këto simbole të urrejtjes, kujtime të këqija të luftës dhe Holokaustit po kthehen në simbole paqeje.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme