Sonte në kryeqytet, ekspozita “Gratë” e Marigona Ademit

8 Shtator, 2017 - 7:06 pm

Sonte, me fillim prej orës 20:00, në Traffic Gallery në Prishtinë hapet ekspozita e artistes Marigona Ademi.

Marigona Ademi është artiste nga Prishtina, e diplomuar në degën e pikturës, në Akademinë e Arteve në Prishtinë.

Gjatë studimeve ka marrë pjesë në disa ekspozita kolektive, por angazhimi i saj në Institutin Arkeologjik pas përfundimit të studimeve ka ndikuar që ajo të ndjek edhe kahje tjera veçmas pikturës.

Këtë të premtë ajo prezantohet me punimin “Gratë” nga cikli i punimeve me të njëjtin emër.

“GRATË”
Sepse edhe une jam grua. E palumtur, nga lumturia e tyre që buron nga mosdija e nga pranimi dhe bindja se duhet të jenë të përulura. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme