Sot fillon “Prishtina Arts and Architecture Festival”

3 Maj, 2018 - 10:07 am

Festivali i vetëm i Artit dhe i Arkitekturës në rajon – “Prishtina Arts and Architecture Festival” – PAAF 2018, do të fillojë sot në ora 18:00, shkruan KultPlus.

Me pjesëmarrjen e shkollave të artit nga Italia, Sllovenia, Bosnja dhe Hercegovina, Shqipëria e Maqedonia – edicioni i parë do të sjellë një program të begatshëm nga: Arkitektura, Piktura, Dizajni Grafik, Dizajni i Modës, Muzikologjia dhe Filmi.

Hapja e Festivalit të Arkitekturës dhe Artit bëhet këtë të enjten, në ambientet e Kolegjit AAB, ndërsa vazhdon me aktivitete të tjera deri me 5 maj.

Më poshtë KultPlus ju sjellë programin e këtij festivali:

Të fundit

Të ngjajshme