“Spotify” i nderon artistet me rastin e Ditës së Gruas

5 Mars, 2020 - 7:01 pm

Për nderë të Ditës së Gruas, platforma e njohur muzikore “Spotify” e ka publikuar listën e përbërë nga dhjetë artistet më të suksesshme në botë.

Renditja në këtë listë është bërë sipas llogaritjeve të marra nga 1 janari deri më 1 mars të këtij viti. Kështu kanë bërë të ditur zëdhënësit e platformës muzikore.

Billie Eilish renditet e para në listë, duke u emëruar edhe artistja me më së shumti shkarkime në këtë platformë, transmeton Koha.net. Taylor Swift gjendet në vendin e dytë, e përcjellë tutje nga këngëtaret Ariana Grande, Halsey, Camila Cabello, Selena Gomez, Dua Lipa, Nicki Minaj, Karol G dhe Tones and I.

Me datën 8 mars, “Spotify” do ta lansojë një vegëz të re në faqen e saj, me titull “Women’s History Month”, dhe ku do të përfshihen vetëm këngët dhe transmetimet e artisteve femra. /KultPlus.com

Të ngjajshme