Të rinjtë fotografojnë natyrën, zgjedhen tri më të mirat mes 844 fotove në Shkodër

20 Dhjetor, 2021 - 5:50 pm

Të rinjtë që e duan natyrën, përmes fotografive mund ta promovojnë më mirë se kushdo tjetër bukuritë e vendit tonë.

Dhjetëra të apasionuar nga e gjithë Shqipëria sollën imazhet e shkrepura në konkursin e fotografisë “Reflekto Natyrën”. Mes 844 fotove, përmes votimeve vetëm 40 arritën në finale.

Qëllimi është nxitja e të rinjve për të vizituar natyrën ndërsa për moshën e tretë, këto foto u sjellin kujtime nga rinia.

Ky konkurs qe u organizua nga KESH dhe EkoMendje nxori shumë vlera artistike ku 3 fotot me të votuara u vlerësuan me çmime./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme