Valdrin Sahiti sjell koleksionin Pranverë/Verë 2019 (VIDEO)

4 Prill, 2019 - 1:35 pm

Eleganca dhe shija për të bukurën janë bërë bashkë në koleksionin e fundit të disenjatorit të njohur kosovar Valdrin Sahiti, shkruan KultPlus.

Më një stil të veçantë që e karakterizon disenjatorin, ai përmes koleksioneve të veta po arrin të tërheqë vëmendje edhe jashtë trojeve shqiptarë, e madje edhe nga artistët më eminent botërorë.

Tashmë ai ka sjellë koleksionin e tij Pranverë/Verë 2019 me të cilin ka mahnitur publikun.

https://www.instagram.com/p/BvwfKWujDlq/

Ky koleksion veçohet nga fustanet tejet elegant të cilët qëllim kryesorë e kanë të vënë në pah anën më të mirë të femrës, duke e bërë atë të duket tejet elegant.

Përshtatja e ngjyrave dhe materialeve e bënë edhe më të kompletuar këtë koleksion.

Kësaj radhe disenjatori Valdrin Sahiti, koleksionin e  tij ka vendosur ta prezantojë përmes disa videove të shkurtra. Secila video prezanton rreth katër fustane.

https://www.instagram.com/p/Bvw3hhljFD1/

Nëse do të kemi edhe ndonjë sfilatë se shpejti nga Valdrini, kjo ende nuk dihet.

Kujtojmë që kreatori më i famshëm shqiptar, Valdrin Sahiti, kohën e fundit po e ndërkombëtarizon markën e tij, duke depërtuar edhe në qendrat tjera të Evropës. / KultPlus.com

https://www.instagram.com/p/Bvr5qF5nBp2/

https://www.instagram.com/p/BvtlbamlcUJ/

Të ngjajshme